top of page

Mūsų

ISTORIJA

20220427_143848.jpg

DAILININKŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį mūsų šalies dailės gyvenimą be profesionalių ir kokybiškų Lietuvos dailininkų sąjungos leidyklos artseria  leidinių, kurie ne tik atspindi ir apžvelgia ryškiausius lietuvių dailės procesus, bet ir nuolat pelno premijas ir diplomus kasmetiniuose gražiausių metų knygų konkursuose. Mažai kas susimąsto, jog gausybės įvairių monografijų, meno albumų sudarymo idėjos kilo iš „Dailės“ žurnalo.

„Dailė“, fiksuojanti, analizuojanti ir vertinanti profesionaliosios lietuvių dailės procesus – vienintelis tokio pobūdžio specializuotas leidinys Lietuvoje. 2007metų gruodį žurnalas atšventė solidžią dešimties metų sukaktį. To paties pavadinimo, tik kitokio turinio ir išvaizdos žurnalas periodiškai ėjo nuo 1960 iki 1990 metų. Buvo išleista 30 „Dailės“ numerių. 1997 metais leidinys atnaujinamas, Lietuvos dailininkų sąjungoje įsteigus Dailės leidybos ir informacijos centrą, kuris 2003 –  aisiais ir tapo leidykla artseria.

Leidykla artseria, laikydamasi užsibrėžtų prioritetinių krypčių – „Dailės“ žurnalo, Dailininkų sąjungos veiklos reprezentavimo ir meno knygų  leidybos, didžiulį dėmesį skiria knygos estetiškumui ir grožiui. Tą pripažįsta kiekvienas, pavartęs tiek didžiuosius artseria albumus, tiek mažesnio formato knygas.  „Knyga neatsiranda iš niekur – juk labai svarbu net tik  joje sukaupta informacija, bet ir knygos kokybė, jos išvaizda“, sako Danutė Zovienė. Leidyklos knygų „veidą“ kuria geriausi šiuolaikiniai knygos dailininkai. Todėl peržvelgus visą leidyklos knygų spektrą, nepaliauja stebinti kartu su vis augančiu vertingų knygų skaičiumi tobulėjanti jų išvaizda, kur pasitelkiamos naujausios technologijos ir nepakartojamas kūrybiškumas.          

REMĖJAI

atsisiųsti_edited.png
LTK_Logotipas_Juodas(1).png
VILNIUS_BLACK__TRANSPARENT_RGB.png
LDS_ženklas_juodas.png
bottom of page